Colour Mill
Rozpuszczalny w tłuszczach barwnik spożywczy – Colour Mill Taupe 100 ml
Rozpuszczalny w tłuszczach barwnik w odcieniu Taupe, format Pro 100 ml
Colour Mill Taupe przywodzi na myśl elegancki filc w odcieniu taupe oraz szarobeżowy marmur z Carrary. Ten rozpuszczalny w tłuszczach barwnik spożywczy został opracowany do tłustych baz cukierniczych: roztopionej białej czekolady, maślanego ganache, buttercream, lukru królewskiego i masy cukrowej formowanej pod wpływem ciepła dłoni. Szczególnie poszukiwany przez projektantów tortów do ekskluzywnych tortów weselnych w neutralnej kolorystyce oraz minimalistycznych tortów warstwowych w naturalnej stylistyce, oferuje charakterystyczny odcień rozpoznawalny w palecie Colour Mill (Australia).
Wyprodukowany w Australii z wykorzystaniem opatentowanej technologii enkapsulacji pigmentów, Colour Mill jest odporny na pieczenie w temperaturze do 180°C, nie zmieniając odcienia ani nie blednąc. Odcień Taupe pozostaje stabilny po pieczeniu, dzięki czemu jest idealnym wyborem do kolorowych mas przed wstawieniem do piekarnika. Butelka 100 ml jest przeznaczona dla cukierni butikowych prowadzących regularną produkcję: przy tej samej objętości koszt mililitra jest około 35% niższy niż w przypadku butelki 20 ml, co pozwala na codzienne użytkowanie bez częstego uzupełniania zapasów.
Odcień Taupe
Oficjalny odcień z palety Colour Mill (Australia).
Taupe: 3 odcienie w zależności od dozowania
Odcień można subtelnie modulować w zależności od dozowania, nie tracąc jego charakteru.
Lekkie dozowanie
2–3 krople / 250 g
Standardowe dozowanie
5–8 kropli / 250 g
Intensywne dozowanie
15–25 kropli / 250 g
Kreatywne pomysły z odcieniem Taupe
5 wyjątkowych zastosowań, w których ten odcień robi różnicę:
-
• Ekskluzywne torty weselne w neutralnej kolorystyce
-
• Minimalistyczne torty warstwowe w naturalnej stylistyce
-
• Ciasteczka z lukrem królewskim na wyrafinowane wesela
-
• Eleganckie torty drip cake dla dorosłych w naturalnej stylistyce
-
• Minimalistyczne babeczki na galę
Charakterystyka
-
• Marka: Colour Mill (Australia)
-
• Typ: Skoncentrowany rozpuszczalny w tłuszczach barwnik spożywczy
-
• Odcień: Taupe
-
• Opakowanie: Miękka butelka z zakraplaczem 100 ml
-
• Kompatybilne bazy: roztopiona biała czekolada, ganache, krem maślany, lukier królewski, masa cukrowa
-
• Typowe dozowanie: 2–6 kropli na 250 g masy
-
• Odporność na pieczenie: stabilny do 180°C, nie jaśnieje po upieczeniu
-
• Pochodzenie: Australia (produkcja własna)
Sposób użycia
-
Przygotowanie bazy: podgrzać tłustą bazę (białą czekoladę, ganache, krem maślany) do temperatury 25–30°C. Powyżej 35°C niektóre pigmenty mogą stracić intensywność.
-
Początkowe dozowanie: wstrząsać butelkę przez 10 sekund. Dodać 2–4 krople na 250 g masy, aby uzyskać pastelowe odcienie, 6–10 kropli dla intensywnych odcieni oraz 15–25 kropli dla ciemnych odcieni.
-
Mieszanie: ubijać mikserem planetarnym lub mieszać silikonową szpatułką przez 30–60 sekund, aby równomiernie rozprowadzić kolor.
-
Odstawienie i stabilizacja: pozostawić na 30 minut w temperaturze pokojowej pod folią spożywczą, która powinna przylegać do powierzchni. Odcień rozwija się i w pełni ujawnia podczas odpoczynku.
-
Ewentualna korekta: jeśli odcień jest zbyt blady, dodać jeszcze 1–3 krople i ponownie wymieszać. Dodawać stopniowo, aby nie uzyskać zbyt intensywnego nasycenia.
Składniki i zgodność z przepisami
Skład: baza z jadalnego oleju roślinnego i spożywczych pigmentów barwiących zgodnych z przepisami Unii Europejskiej (UE 1333/2008).
Alergeny: nie zadeklarowano żadnych głównych alergenów. Bez glutenu, laktozy, jaj, orzeszków ziemnych i soi. Odpowiednie dla osób na diecie wegetariańskiej i wegańskiej.
Przechowywanie
-
• Przechowywać zamkniętą butelkę w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła.
-
• Idealna temperatura przechowywania: od 15 do 22°C.
-
• Lekkie rozwarstwienie pigmentu i oleju po dłuższym przechowywaniu jest normalne: przed użyciem wstrząsać przez 10 sekund.
-
• Po otwarciu zużyć w ciągu 12 miesięcy, aby zachować maksymalną intensywność pigmentów.
Wskazówka Patissland – Taupe
Taupe znajduje się pomiędzy Latte a Pebble — to niezwykle elegancki szarobeżowy odcień współczesnych tortów weselnych. Używany samodzielnie może wydawać się nijaki; zawsze łącz go z Caramel, aby dodać ciepła, lub z Dusk, aby uzyskać wyrafinowany efekt. Bardzo poszukiwany przez minimalistyczne cukiernie kierujące ofertę do klientów w wieku 30–50 lat, szukających dyskretnej elegancji.
Najczęściej zadawane pytania
Od jakiej skali działalności pojemność 100 ml się opłaca?
Pojemność 100 ml staje się opłacalna przy około 5 zamówieniach kolorowych tygodniowo. Na początek lub po prostu do przetestowania odcienia lepiej sprawdzi się format 20 ml (patrz wyżej).
Ile kropli na 250 g kremu maślanego?
Do pastelowych odcieni: 2–4 krople. Do żywych odcieni: 5–10 kropli. Do ciemnych odcieni: 12–20 kropli. Zawsze zaczynaj od mniejszej ilości i stopniowo ją zwiększaj — łatwiej pogłębić kolor niż go rozjaśnić.
Czy barwnik Colour Mill jest odporny na pieczenie?
Tak, Colour Mill to jeden z nielicznych barwników rozpuszczalnych w tłuszczach, który zachowuje intensywność po pieczeniu w temperaturze do 180°C. Ta właściwość odróżnia go od klasycznych barwników w płynie, które bledną w piekarniku.
Czy Colour Mill można stosować do baz na bazie wody (lukier królewski, syrop)?
Nie, barwnik Colour Mill rozpuszczalny w tłuszczach jest przeznaczony do tłustych baz: roztopionej czekolady, ganache, kremu maślanego i masy cukrowej. Do baz na bazie wody użyj gamy Colour Mill rozpuszczalnej w wodzie.
Czy butelka ma zintegrowany zakraplacz?
Tak, butelka Colour Mill o pojemności 100 ml również ma zintegrowany otwór z zakraplaczem w miękkiej nakrętce, mimo większej pojemności. Delikatne naciśnięcie umożliwia precyzyjne dozowanie jednej kropli.
Dowiedz się więcej
Uzupełnij swoją paletę Colour Mill: